STOMATOLOGIE BENEŠOV

Protetika

Cerec

Princip spočívá v počítačové 3D modelaci protetické práce a následném přesném vyfrézování z keramického bloku. Na základě  skenování speciální 3D kamerou se v počítači  vytvoří tojrozměrný model situace. Tento digitální model lékař dále upravuje pomocí speciálního softwaru. Když je výsledek vyhovující, jsou data odeslána do frézy. Ta z předem vybraného keramického bloku přesně vyfrézuje požadovaný výrobek pomocí diamantových brousků. Po vyfrézování se povrch práce zaleští a opatří glazurou a je připraven pro fixaci v ústech.

 

Ošetření  proběhne během jedné návštěvy v ordinaci a výsledek je dokonale estetický - zub je restaurován do přirozené barvy, tvaru a je plně obnovena jeho funkce.

 

Použití: faseta, onley, inley, korunka, můstek

Metalokeramická korunka

Metalokeramická korunka je standardní typ korunky, která se skládá z kovového pláště, na nějž se nanese vrstva keramiky v odstínu odpovídajícímu přirozené barvě zubu. Kombinace materiálů zajišťuje dostatečnou odolnost a pevnost korunky, ale zhoršuje její estetické vlastnosti , protože je podložena kovem, není průsvitná, má menší lesk.

Celokeramická korunka

Celokeramická korunka je velmi estetická náhrada zubu kompletně zhotovená z keramiky, která působí velmi přirozeně a je k nerozeznání od přirozených zubů. Je ideální zejména pro přední partie chrupu, ale nejnovější technologie a materiály umožňují použítí celokeramické korunky také v zadním úseku. Celokeramické korunky stejně jako pravé zuby přirozeně propouštějí světlo a mají podobné fyzikální vlastnosti. Keramika je hypoalergenní a neuvolňují se z ní žádné látky. Keramické korunky se vyrábějí různými technologiemi – buď v zubní laboratoři zubním laborantem vrstvením nebo přímo v ordinaci bez nutnosti snímání otisku u pacienta, a to pomocí technologií CEREC.